Tanie kaski na motor i skuter

Kask jest podstawą wyposażenia motocyklisty. Jazda na motorze, zresztą tak jak na każdym dwuśladzie nie należy do najbezpieczniejszych. Podstawowym zadaniem kasku jest chronienie głowy przed uszkodzeniami oraz amortyzowanie uderzeń. Na rynku dostępne jest wiele rodzajów kasków na motor, kasków męskich, dla pań, ale i dziecięcych.

Podczas jazdy na motorze powinniśmy chronić maksymalną powierzchnię ciała. Bardzo istotne są nogi, które zabezpieczamy dobrymi butami motocyklowymi. Nie bez znaczenia pozostaje również ochrona głowy. To właśnie ona jest przecież naszym najważniejszym organem. Po kupnie dwuśladu, naszym kolejnym zakupem powinien być kask. Dobry kask.

Najbezpieczniejszy jest kask integralny. Chroni on nie tylko całą głowę, ale również twarz. „Szyba” zasłaniająca oczy zabezpiecza je przed różnorodnymi drobinkami, kamykami, pyłkami. Dzięki zamieszczonym na kasku wywietrznikom możliwa jest odpowiednia wentylacja, która zapewnia komfort użytkowania kasku i wygodę podczas jazdy motorem. W sklepach spotkać możemy również kaski szczękowe. Kaski te są bardzo odporne na uszkodzenia. Wyposażone w tzw. „szybki mechanizm” pozwalają na podniesienie szczęki jednym ruchem, dzięki czemu możemy szybko zdjąć osłonę, kiedy chcemy np. zapytać kogoś o drogę.

Głowę i twarz skutecznie chroni również kask typu „jeti”. Kask osłania twarz, jednak może powodować przedostawanie się drobinek kurzu do oczu. Wiatr jest o wiele bardziej odczuwalny niż podczas użycia kasku integralnego lub szczękowego. Kask jeti jest godny polecenia przede wszystkim dla użytkowników skuterów.

Jeszcze innym rodzajem kasku jest off-road. Idealne dla wojażerów przemierzających bezkresy Polski. Inne określenie tego typu kasku to enduro. Zaopatruje się w nie wiele osób uprawiających sport na qudach i crossach.

Szukając dobrego kasku po pierwsze powinniśmy zwrócić uwagę na skorupę. Lepiej zapłacić więcej za kask z domieszką karbonu lub kask z włókien szklanych niż kupić tani, ale mało bezpieczny plastikowy kask. Plastikowa skorupa szybko się niszczy i tak czy siak, będziemy musieli rozejrzeć się za nowym nabytkiem. Kolejny ważny element to pianka amortyzująca. Zwróćmy uwagę na to, czy wcześniej nie była używana. Dopiero na końcu bierzmy pod uwagę czynniki estetyczne, czyli ogólny wygląd kasku.